Najlepszy menedżer bezpiecznych haseł dla Twojego urządzenia

Ogólnie rzecz biorąc, aby zapewnić bezpieczeństwo danych, eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa zalecają korzystanie z menedżera haseł. Menedżer haseł umożliwia tworzenie i używanie najsilniejszych haseł bez konieczności ich zapamiętywania.
Ale czy menedżerowie haseł naprawdę są bezpiecznym miejscem do przechowywania tak wrażliwych danych jak hasła? Omówimy to i kilka innych pytań poniżej. Sprawdź je!

Pobierz teraz Menedżera bezpiecznych haseł

Wypróbuj Passwarden, niezawodny menedżer haseł, który zapewni bezpieczeństwo Twoich najbardziej wrażliwych danych
Czy menedżerowie haseł są bezpieczni
Jak powiedział Ron Culler, starszy dyrektor ds. Technologii i rozwiązań w ADT Cybersecurity, „Menedżerowie haseł są bezpieczni i dużo bezpieczniejsi niż ich nieużywanie". W szczególności menedżerowie haseł zachęcają do zdrowej higieny bezpieczeństwa, co oznacza posiadanie unikalnych i złożonych haseł dla każdego posiadanego konta.

Kiedy na początku internetu było do zapamiętania zaledwie kilkanaście haseł, można było liczyć tylko na swoją pamięć. W dzisiejszych czasach mamy jednak znacznie więcej haseł do kont społecznościowych, bankowości internetowej, poczty elektronicznej itp. Dlatego niezbędne jest niezawodne narzędzie do przechowywania i zarządzania hasłami.

Dzięki bezpiecznemu menedżerowi haseł możesz uczynić każde hasło silnym i niepowtarzalnym. Jeśli chronisz swojego menedżera haseł za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, zwiększysz bezpieczeństwo swoich danych.

Jeśli nadal zadajesz pytanie Czy menedżery haseł są naprawdę bezpieczne? Czy dostawca może zobaczyć moje dane? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Większość wiodących menedżerów haseł, takich jak Passwarden firmy KeepSolid, stosuje technikę tak zwanej „wiedzy zerowej".

Bezpieczeństwo zerowej wiedzy oznacza, że chociaż dodajesz swoje dane do aplikacji do zarządzania hasłami, jej dostawca nie ma możliwości ich odczytania. Dlatego Twoje hasła i inne informacje są całkowicie prywatne i bezpieczne i mogą być dostępne tylko dla Ciebie. Dyrektor ds. Bezpieczeństwa informacji w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem Tanium wyjaśnił technikę zerowej wiedzy w następujący sposób:
Model zerowej wiedzy sprawia, że menedżerowie haseł są naprawdę bezpieczni i zakłada trzy warstwy ochrony:

  • szyfrowanie Twoich danych
  • hasło do menedżera haseł, które nie jest przechowywane w systemie (tylko Ty je znasz)
  • klucz bezpieczeństwa
Wszystko to niezawodnie chroni hasła i inne poufne informacje, które przechowujesz w bezpiecznym menedżerze haseł, takim jak Passwarden firmy KeepSolid.

Dlaczego Menedżer haseł jest bezpieczny

Aby odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że menedżer haseł jest bezpieczny, weźmy na przykład Passwarden firmy KeepSolid:
Szyfrowanie danych
Silne szyfrowanie danych jest pierwszym i najważniejszym wymogiem dla bezpiecznego menedżera haseł. Passwarden firmy KeepSolid stosuje protokoły szyfrowania AES-256 i ЕС р-384, które gwarantują ochronę Twoich haseł i innych poufnych informacji.
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
2FA zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa Twojego konta, a wraz z nim wszystkich danych, które przechowujesz w sejfie Twojego bezpiecznego menedżera haseł. Nawet jeśli ktoś pozna Twoje hasło główne, nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego konta, ponieważ do zalogowania wymagane jest dodatkowe jednorazowe hasło.
Opcja bezpiecznego udostępniania
Ilekroć musisz udostępnić innym tak poufne informacje, jak hasła, najbezpieczniejszym sposobem jest użycie bezpiecznego menedżera haseł. Udostępnianie haseł za pośrednictwem innych narzędzi, takich jak komunikatory, poczta e-mail itp., Może spowodować wyciek danych i zagrozić kontom. Bezpieczny menedżer haseł dzięki technice szyfrowania chroni Twoje dane, gdy udostępniasz je innym.

Czy korzystanie z Menedżera haseł Google jest bezpieczne?

Nie można zaprzeczyć, że używanie Google Chrome do zapamiętywania i automatycznego uzupełniania haseł może być całkiem wygodne. Ale czy menedżer haseł wbudowany w Google Chrome jest naprawdę bezpieczny? Krótko mówiąc, odpowiedź może brzmieć „w pewnym sensie", ale nie do końca. Istnieją dobre powody, aby unikać korzystania z tej natywnej usługi przeglądarki. Oto, co musisz wziąć pod uwagę:
Menedżer haseł Google ogranicza Cię tylko do korzystania z przeglądarki

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome jako głównego menedżera haseł, nie tylko ogranicza to Cię do ekosystemu Google, ale także ogranicza Cię tylko do korzystania z przeglądarki. Ale co, jeśli chcesz uzyskać dostęp do swoich haseł w telefonie lub jeśli nie używasz przeglądarki Google Chrome na każdym posiadanym urządzeniu? A co, jeśli musisz bezpiecznie udostępniać poufne dane innym osobom? Nie byłbyś w stanie tego zrobić za pomocą menedżera haseł Google.

Dlatego jeśli korzystasz z wbudowanego menedżera haseł Google Chrome, możesz go używać tylko w Google Chrome.

Kwestia „Wielkiego Brata"
Zastanów się: czy Google jest firmą zajmującą się bezpieczeństwem? Najwyraźniej odpowiedź brzmi: nie. Google jest firmą nastawioną na zysk, która zarabia na Twoich danych, na przykład sprzedając reklamy. Chociaż jest nieprawdopodobne, że Google użyje twoich haseł, lepiej powierzyć poufne dane firmie zajmującej się wyłącznie bezpieczeństwem, która zapewnia naprawdę bezpieczny menedżer haseł, na przykład Passwarden firmy KeepSolid.
Jaki jest najlepszy menedżer bezpiecznych haseł
Polecamy Passwarden firmy KeepSolid. Ten bezpieczny menedżer haseł został stworzony przez ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z dużym doświadczeniem.

Oto, co oferuje:
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Passwarden używa algorytmu szyfrowania z silnym 256-bitowym kluczem. Gwarantuje to, że wszystkie Twoje prywatne dane pozostaną nieczytelne, cokolwiek się stanie.
Prosty i bezpieczny menedżer haseł
Oprócz oferowania niezrównanej ochrony danych, Passwarden jest bardzo wygodny i łatwy w użyciu.
Miejsce na dowolne rekordy cyfrowe
Przechowuj dowolne poufne dane: karty kredytowe, konta bankowe, bezpieczne notatki, hasła Wi-Fi, dane logowania i nie tylko - wszystko w jednym miejscu w Passwarden Vault.
Obsługa wielu platform
Bezpieczny menedżer haseł Passwarden obsługuje wszystkie główne platformy i przeglądarki: macOS, Windows, iOS, Android, Chrome, Edge, Opera, Firefox, a także jest dostępny jako aplikacja internetowa, dzięki czemu masz dostęp do swoich danych w dowolnym momencie.

Wypróbuj najlepszego menedżera bezpiecznych haseł

Wypróbuj Passwarden już teraz, aby mieć pewność, że Twoje hasła i poufne dane są w 100% bezpieczne
Made on
Tilda