Cihazınız için En İyi Güvenli Şifre Yöneticisi

Verilerinizi güvende tutmak için genel bir öneri olarak, güvenlik uzmanları bir şifre yöneticisi kullanmanızı önerir. Parola yöneticisi, ezberlemenize gerek kalmadan en güçlü parolaları oluşturmanıza ve kullanmanıza olanak tanır.

Ancak parola yöneticileri, parolalarınız gibi hassas verileri depolamak için gerçekten güvenli bir yer midir? Bunu ve aşağıda bazı diğer soruları ele alıyoruz. Onlara göz atın!

Güvenli Parola Yöneticisini Şimdi Edinin

En hassas verilerinizi güvende tutacak güvenilir bir parola yöneticisi çözümü olan Passwarden'i deneyin
Parola Yöneticileri Güvende mi
ADT Siber Güvenlik'in teknoloji ve çözümlerden sorumlu kıdemli yöneticisi Ron Culler'in dediği gibi, "Parola yöneticileri güvenlidir ve kullanmamaktan çok daha güvenlidir". Özellikle şifre yöneticileri, sahip olduğunuz her hesap için benzersiz ve karmaşık şifrelere sahip olmak anlamına gelen sağlıklı güvenlik hijyenini teşvik eder.

İnternetin ilk günlerinde hatırlanması gereken sadece bir düzine şifre varken, sadece hafızanıza güvenmek mümkün olabilirdi. Ancak günümüzde sosyal hesaplar, çevrimiçi bankacılık, e-postalar vb. İçin çok daha fazla parolamız var. Bu nedenle, parolaları saklamak ve yönetmek için tasarlanmış güvenilir bir araç vazgeçilmezdir.
Güvenli bir parola yöneticisi sayesinde, her parolayı güçlü ve benzersiz yapabilirsiniz. Parola yöneticinizi iki faktörlü kimlik doğrulamayla korursanız, verilerinizi korumak için daha da fazla güvenlik eklersiniz.

Hala soru soruyorsanız Parola yöneticileri gerçekten güvende mi? Sağlayıcı verilerimi görebilir mi? Size iyi haberlerimiz var. Passwarden by KeepSolid gibi önde gelen parola yöneticilerinin çoğu sözde "sıfır bilgi" tekniğini kullanır.

Sıfır bilgi güvenliği, verilerinizi parola yöneticisi uygulamasına eklemenize rağmen, sağlayıcısının bunları okuma olanağının olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, şifreleriniz ve diğer bilgileriniz tamamen gizli ve güvenlidir ve yalnızca sizin tarafınızdan erişilebilir. Siber güvenlik şirketi Tanium'daki baş bilgi güvenliği sorumlusu, sıfır bilgi tekniğini şu şekilde açıkladı:
Sıfır bilgi modeli, şifre yöneticilerini gerçekten güvenli kılar ve üç savunma katmanı anlamına gelir:

  • verilerinizin şifrelenmesi
  • sistemde saklanmayan parola yöneticisinin parolası (bunu yalnızca siz bilirsiniz)
  • güvenlik anahtarı
Tüm bunlar, Passwarden by KeepSolid gibi güvenli bir parola yöneticisinde sakladığınız parolaları ve diğer hassas bilgileri güvenilir bir şekilde korur.

Parola Yöneticisi Neden Güvenli?

Bir şifre yöneticisini neyin güvenli kıldığı sorusuna cevap vermek için, Passwarden by KeepSolid'i örnek olarak alalım:
Veri şifreleme
Güçlü veri şifreleme, güvenli bir şifre yöneticisi için ilk ve en önemli gerekliliktir. KeepSolid'in Passwarden'ı, şifrelerinizin ve diğer hassas bilgilerinizin korunmasını garanti eden AES-256 ve ЕС р-384 şifreleme protokollerini uygular.
İki Faktörlü Kimlik Doğrulama
2FA, hesabınız ve bununla birlikte, güvenli parola yöneticinizin kasasında sakladığınız tüm veriler için ek bir güvenlik düzeyi sağlar. Biri ana parolanızı öğrense bile, hesabınıza giriş yapmak için fazladan bir kerelik parola gerektiğinden hesabınıza giremez.
Güvenli Paylaşım Seçeneği
Parolalarınız gibi hassas bilgileri başkalarıyla paylaşmanız gerektiğinde, bunu yapmanın en güvenli yolu güvenli bir parola yöneticisi kullanmaktır. Parolaları mesajlaşma programları, e-posta vb. Gibi diğer araçlarla paylaşmak verilerinizi sızdırabilir ve hesapları riske atabilir. Güvenli bir parola yöneticisi, şifreleme tekniği sayesinde, verilerinizi başkalarıyla paylaşırken güvende tutar.

Google Password Manager'ı Kullanmak Güvenli mi?

Şifrelerinizi hatırlamak ve otomatik doldurmak için Google Chrome'u kullanmayı inkar etmek oldukça kullanışlı olabilir. Ancak Google Chrome'da yerleşik şifre yöneticisi gerçekten güvenli midir? Kısacası, yanıt "biraz güvenli" olabilir, ancak tamamen değil. Bu yerel tarayıcı hizmetini kullanmaktan kaçınmak için iyi nedenler vardır. İşte göz önünde bulundurmanız gerekenler:

Google şifre yöneticisi sizi yalnızca tarayıcı kullanımıyla kısıtlar
Google Chrome'u ana şifre yöneticiniz olarak kullanıyorsanız, bu sizi yalnızca Google ekosistemiyle sınırlamakla kalmaz, aynı zamanda sizi yalnızca tarayıcı kullanımıyla da sınırlar. Peki ya şifrelerinize telefonunuzdan erişmek istiyorsanız ya da sahip olduğunuz her cihazda Google Chrome kullanmıyorsanız? Ya da hassas verilerinizi başkalarıyla güvenli bir şekilde paylaşmanız gerekirse? Bunu Google şifre yöneticisi ile yapamazsınız.

Bu nedenle, Google Chrome'un yerleşik şifre yöneticisini kullanıyorsanız, bunu yalnızca Google Chrome'da kullanabilirsiniz.

"Big Brother" sorunu
Şunu düşünün: Google bir güvenlik şirketi mi? Açıkçası, cevap Hayır. Google, örneğin reklam satmak gibi verilerinizden para kazanan, kâr amacı gütmeyen bir şirkettir. Google'ın şifrelerinizi kullanması olası olmasa da, hassas verilerinizi, Passwarden by KeepSolid gibi gerçekten güvenli bir şifre yöneticisi sağlayan tamamen güvenliğe odaklanmış bir şirkete emanet etmek daha iyidir.
En İyi Güvenli Parola Yöneticisi nedir
KeepSolid tarafından sunulan Passwarden'i öneririz. Bu güvenli şifre yöneticisi, geniş deneyime sahip siber güvenlik uzmanları tarafından oluşturulmuştur.

İşte size sundukları:
Birinci Sınıf Güvenlik
Passwarden, güçlü 256 bit anahtarla şifreleme algoritmasını kullanır. Bu, tüm özel verilerinizin ne olursa olsun çözülemez kalmasını sağlar.
Basit ve Güvenli Şifre Yöneticisi
Verileriniz için eşsiz bir koruma sağlamanın yanı sıra, Passwarden çok rahat ve kullanımı kolaydır.
Her Dijital Kayıt için Depolama
İstediğiniz hassas verileri depolayın: kredi kartları, banka hesapları, güvenli notlar, Wi-Fi şifreleri, girişler ve daha fazlası - hepsi tek bir yerde, Passwarden Vault'da.
Çapraz Platform Desteği
Güvenli parola yöneticisi Passwarden tüm büyük platformları ve tarayıcıları destekler: macOS, Windows, iOS, Android, Chrome, Edge, Opera, Firefox ve ayrıca bir web uygulaması olarak gelir, böylece ihtiyaç duyduğunuzda verilerinize erişebilirsiniz.

En İyi Güvenli Parola Yöneticisini deneyin

Parolalarınızın ve hassas verilerinizin% 100 güvenli olduğundan emin olmak için şimdi Passwarden'ı deneyin
Made on
Tilda